Město, ve kterém bydlíme

Mgr. Ladislava Podešvová

• Mgr. Ladislava Podešvová
  • Mgr. Taťána Janíková

Ani Praha, ani Ostrava, ani Olomouc. Bruntál - to je město, které nás zajímá, protože v něm žijeme.

Během září a října se jej snažili žáci 3. A a 3. B poznat z mnoha stran: jako nejstarší město v České republice se zámkem a historickými budovami, jako město v údolí mezi horami (Hrubý a Nízký Jeseník) a vodou (Slezská Harta), jako město, kde dnes spokojeně žijí lidé, které má parky, školy, služby pro občany a jako město s několika významnými podniky, ve kterých pracují jejich rodiče.

Na několika vycházkách jsme poznali zámecký park, významná místa v Bruntále, absolvovali jsme komentovanou prohlídku zámku Bruntál, navštívili Expozici města v divadle, z lipové aleje jsme zhlédli celé město a pojmenovali mnohé budovy, podniky, školy a kostely.

Všechny naše poznatky jsme zapsali do knih, které nám budou toto poznávání připomínat.

Je nám jasné, že velikostí se těm třem výše zmíněným městům nemůžeme rovnat, ale krásou zcela určitě. Bruntál je náš a dobře se nám v něm žije.